Írta: dr. Szabó Mária, Nőszövetségi tag
A 2013. március 9-i szombat szép, nagy ünnep volt Kisigmándon, ahol az új Faluház zsúfolásig megtelt, a Tatai Egyházmegyéből érkező asszonytestvérekkel.
Mindnyájan a találkozás örömével érkeztünk erre az alkalomra.
Az összegyűlteket Sugárné Damó Márta nagytiszteletű asszony köszöntötte néhány kedves szóval és zenés szolgálattal.
Az áhítatot Barta Lívia lelkésznő tartotta. Az áhítat kezdetén a 489. reggeli dicséretünk 1-3. versét énekeltük: „Örök élet reggele..." Ezt követően Lukács evangéliuma 13. részének 10-17. verse alapján hallgattuk az igehirdetést. Nem kell félnünk, mert van, akinek elmondhatjuk félelmeinket. Egyre jobban roskadozunk bűneink alatt. A bűn megkötöz- szívünket, gondolatainkat, és a lelkünket is. Sőt betegségeink a testünkre is hatással vannak. Lelkünk derűje megszépíti az arcunkat. A belső ragyogás pedig gyógyuláshoz vezet. Jézus észreveszi a beteg aszszonyt, magához szólítja, meggyógyítja. Jézus egyetlen szavában gyógyító hatalom van. Így a beteg asszonyból is értékes asszony lesz. Megszabadul lelki betegségéből és teste is felegyenesedik.
Megváltónk méltóságot is ajándékoz nekünk.
Az áldás valóban bíztatásként hangzott mindannyiunk számára: „Reménykedj az Úrban és megadja szíved kéréseit..."
Záró énekként a 469. dicséretet „Jézus nyájas és szelíd..." énekeltük.
Az előadást Kovály Erzsébet lelkipásztor asszony és mentálhigiénés szakember tartotta. Előadásában hitünk és lelki egészségünk összefüggéséről és kapcsolatáról beszélt. Az összefüggéseket nem csak saját életünkkel kapcsolatban, hanem az Ó- és Újszövetség vonatkozásaiban is hallhattuk.
Sőt az egyház vonatkozásában is megnéztük a mentálhigiéné fontosságát. A lelkésznő gondolatai alapján elmondhatjuk, hogy az egyházunknak elsősorban nem a mentálhigiénié a legfőbb feladata. Sokkal inkább Isten szeretetének megismertetése. Az, hogy Isten dicsőségére éljünk, és ezt közvetítsük a külvilág felé.
Ez a közösség egy másik közösségbe- a szentek közösségébe- interpretál. És ezzel együtt felelőssé tesz egymás iránt. Ehhez arra is szükség van, hogy néha felemeljük a telefont és megkérdezzük egymást hogyléte felől.
De ez a közösség egyben egy elfogadó közösség is. Megbocsájt, esélyt ad a változtatásra, például szenvedélybetegségekből szabadultaknak.
Ez a közösség családpótlék is. Biztosít affelől, hogy van még egy hely, ahol várnak rám. Van még rám szükség! Értékes vagyok!
Ez a közösség jelen van az élet fordulópontjain: keresztelés, esküvő, temetés.
A gyülekezetben minden korosztálynak és minden embernek helye van! Ezért feladata az anyanyelvi kultúra fenntartása is. Isten dicsőségére jelen lenni az Ő eszközeként.
Az előadás után Major Tiborné bizonyságtétele következett.
Ezt követően a Nagyigmándi Énekkar szolgálata üdítette fel lelkünket. A jól ismert énekeskönyvi énekünket énekelték el közöttünk: „Úrnak szolgái mindnyájan..."
Az alkalmat egy záró énekkel „Megáldjon téged az Isten...", majd szeretetvendégséggel zártuk. A szeretetvendégség ismét kiváló alkalom volt arra, hogy személyesen is több időt tölthessünk el egymással.
dr. Szabó Mária,
Nőszövetségi tag